Národní výstava hospodářských zvířat v Brně

Do zahájení národní výstavy zbývá jeden měsíc

Přesně za měsíc se začnou na brněnské výstaviště navážet první zvířata, která se ve dnech 5. - 8. září 2021 představí na letošním ročníku Národní výstavy hospodářských zvířat. Té se v Brně zúčastní všechny chovatelské svazy, přihlášeno je přes 150 vystavovatelů ze všech oborů: krmiva, technologie pro chov, genetika. Přestože bude výstava svým rozsahem o něco skromnější, než v minulosti, stále se bude jednat o kvalitní přehlídku nejlepších zvířat z celé České republiky. To se pochopitelně týká i expozice masných plemen. Věříme proto v hojnou diváckou účast a také solidní zájem ze strany pozvaných zahraničních chovatelů a partnerů.

všeobecné informace ohledně celého veletrhu pak na stránce www.vystavazvirat.cz.

• Aktuálně platná hygienicko-bezpečnostní pravidla pro veletrhy a hospodářské výstavy pro vstup návštěvníků na výstaviště (netýká se vystavovatelů) najdete zde. •


Veletrhy ANIMAL TECH a Národní výstava hospodářských zvířat budou umístěny v pavilonech P a F. Expozice hospodářských zvířat budou umístěny v pavilonu P kromě koní, které najdou návštěvníci v pavilonu F s včelami. V hale P budou postaveny i expozice vystavovatelů.

Šampionáty a soutěžní přehlídky skotu

Doprovodné programy budou realizovány stejně jako v minulých ročnících. Po jednání se Českým svazem chovatelů masného skotu, Svazem chovatelů holštýnského skotu, Svazem chovatelů českého strakatého skotu, Český svaz chovatelů málopočetných dojených plemen, Svazem chovatelů normandského skotu, Svazem chovatelů ovcí a koz a Svazem chovatelů prasat je potvrzena realizace šampionátů a soutěžních přehlídek skotu, přehlídek prasat, ovcí a koz a chovatelských přehlídek koní.

Program koní

Na Národní výstavě hospodářských zvířat bude vystaveno přes 90 koní a po celou dobu výstavy bude probíhat westernový program, chovatelské přehlídky, jezdecké ukázky, koňská spřežení, ukázky práce chladnokrevných koní, voltiž. Koňský program bude probíhat v pavilonu F a budou se zde prodávat i jezdecké potřeby, oblečení nebo suvenýry. K vidění budou i unikátní plemena koní, například kolumbijské paso fino.

Včelařská výstava

V hale F najdou návštěvníci tradiční včelařskou výstavu s prodejem potřeb pro včelaře a včelařských produktů. Ke koupi budou také knihy pro včelaře od vydavatelství Brázda. Na neděli se připravují oblíbené včelařské přednášky.

Autobusové zájezdy

Po celou dobu veletrhu se počítá se zvýhodněnými podmínkami pro autobusové zájezdy. Od neděle do středy mají účastníci autobusových zájezdů nebo jiných organizovaných skupin vstupné 60 korun, ve středu pak zdarma. Tyto podmínky platí také pro školy.

Vstupné a otevírací doba

Výstaviště bude otevřeno od 9 do 18 hodin, ve středu do 17 hodin. Základní vstupenka stojí 110 korun a je dostupná pouze při online nákupu na webu veletrhu, vstupné na místě stojí 180 korun.